دکتر بهروز گندمی

سانترال لب برای چه کسانی توصیه می شود؟

این متن را به اشتراک بگذارید

جراحی لیفت سانترال لب امکان دارد در خیلی از موارد استفاده شود ولی هدف از این جراحی جوانسازی لب های بالایی افراد است.لب بالا با افزایش سن تغیراتی می کند و این تغییرات به صورت باریک شدن لب بروز می کند. به عبارتی شوی مخاطی کم می شود و همین امر موجب افزایش فاصله بینی با خط بالای لب شده و باعث افزایش سن ظاهری فرد می شود. محل برش و بخیه عمل سانترال لب زیر بینی است.. سوال متداولی که برای افراد خواهان عمل سانترال لب پیش می آید این است که ” آیا جراحی سانترال لب برای آنها مناسب هست؟”

جوانسازی لب
با افزایش سن فاصله بین لب ها و بینی افزایش می یابد و این فضای خالی بین لب ها و بینی باعث نازیبایی و ظاهری نامناسب می شود، همچنین لب های باریک این مشکل را بیشتر تشدید می کنند، لذا جراحی سانترال لب کمک می کند تا با ضخیم تر شدن لب بالایی هم مشکل باریک بودن لب ها و هم فاصله زیاد لب ها تا بینی حل شود و چهره شما جوان تر دیده شود.

ایجاد لبخندی زیباتر
یکی از جذابیت های ظاهری افراد، داشتن لبخندی زیباست. شاید به این موضوع دقت کرده باشید که لبخند هایی که در آن دندان ها نمایش داده می شوند از جذابیت بیشتری برخوردار هستند، در جراحی لیفت سانترال لب با توجه به کشیده شدن لب بالایی، در هنگام لبخند زدن دندان ها نمایش بهتری پپیدا می کنند و لخند زیباتری حاصل می گردد.

افزایش زاویه بین لب و بینی (نمای لب بهتر می شود)
آناتومی اطراف لب و بینی تاثیر بسزایی در زیبایی فرد دارد. در افرادی که زاویه بین بینی و لب آنها زیاد است می توان با استفاده از عمل لیفت سانترال لب، علاوه بر برجسته سازی، زاویه بین لب و بینی را هم اصلاح کرد. لیفت سانترال لب تا حدودی بر روی بینی تاثیر می گذارد و باعث می شود تا حدودی نوک بینی بالاتر برود. البته این جراحی مختص بالا بردن نوک بینی نیست.

افزایش برجستگی لب ها
در برخی از افراد، فک بالا عقب تر از فک پایین است. عمل سانترال لب می تواند به این افراد کمک کند تا میزان نمایش لب های آن ها افزایش پیدا کند،افرادی که خود لب های برجسته ای دارند مورد مناسبی برای جراحی لیفت سانترال لب نمی باشند چرا که این جراحی با برجسته سازی لب ها تناسب آن را با صورت بیشتر می کند و در صورت بیش از حد برجسته شدن لب ها این تناسب از بین می رود و ظاهر زیبای خود را از دست می دهد

اصلاح چین افقی بین لب و بینی
افرادی که هنگام خندیدن دچار چین افقی بین لبشان و بینی می شوند کاندید مناسبی برای جراحی لیفت سانترال لب هستند. برای حل این مسئله از جراحی سانترال لب استفاده می ­شود و البته این مهارت جراح نیز برای اجرای دقیق این جراحی از اهمیت زیادی برخوردار است.

اشتراک در خبر نامه

با عضویت در خبرنامه ما می توانید از جدید ترین مطالب پزشکی مطلع شوید

مطلب بیشتر را ببینید

مطالب مفید

بهترین سن انجام عمل اتوپلاستی

اتوپلاستی (otoplasty) که به آن جراحی زیبایی گوش نیز گفته می‌شود؛ روشی برای تغییر شکل دائم، موقعیت گوش است. اگر گوش شما بیش ازحد بزرگ

آیا برای گرفتن نوبت زمان ندارید؟

رزرو آنلاین نوبت راهکاری مناسب برای شما